[TŁUMACZENIE] 170718 Zbiór informacji z konferencji prasowej z okazji comebacku i wydania czwartego pełnego albumu „The War”

Wszyscy członkowie zgodnie stwierdzili, że ciężko pracowali nad nowym albumem i przygotowaniami do jego promocji.

Chen wspomniał, że ostatnie wydarzenie, które najbardziej utkwiło w jego pamięci to trzecia trasa koncertowa EXO’rDIUM, trasa po Ameryce oraz specjalny występ z Yoo Jaesukiem do „Dancing King”. Przyznał: „Chciałbym to jeszcze raz powtórzyć. Tego typu kolaboracje są niesamowite i nigdy się nie nudzą.”

Suho wspomniał: „Otrzymaliśmy tytuł zespołu, który sprzedał milion kopii albumu trzykrotnie przez trzy lata z rzędu.” Kai dodał: „Osiągnięcie sprzedaży miliona albumów jest niesamowicie trudne, to zaszczyt otrzymać ten tytuł trzykrotnie. Jako że udało nam się to trzy razy, chciałbym żeby udało się i za czwartym razem. Wracamy z nowym albumem, więc mam nadzieję ponownie sprzedać milion kopii albumu. Będziemy na to ciężko pracować!”

Chanyeol powiedział: „Kiedy usłyszeliśmy o 800,000 sprzedanych kopii albumu w przedsprzedaży, gratulowaliśmy sobie nawzajem. Byliśmy dumni, ale i czuliśmy się zaszczyceni, mieliśmy wiele myśli i chcieliśmy podziękować każdemu z osobna. Moi rodzice skontaktowali się ze mną z samego rana i byli naprawdę, naprawdę szczęśliwi z tego osiągnięcia.”

Członkowie przyznali, że w ten album włożyli najwięcej pracy pisząc i komponując utwory samodzielnie. „Podczas tworzenia tego albumu bardzo dorośliśmy. Każda piosenka na albumie ma dla nas ważne znaczenie.”

Piosenka tytułowa „Ko Ko Bop” jest w stylu reggae w połączeniu z EDM. „Połączenie tych dwóch gatunków było dla nas niemałym wyzwaniem. To nowy styl muzyczny. Naprawdę świetnie się bawiliśmy podczas nagrań do albumu.”

Kiedy zapytani o młodsze grupy, które zwróciły uwagę EXO, zgodnie odpowiedzieli – NCT oraz Wanna One. EXO oglądali występy Wanna One tak często, że są w stanie je teraz odtworzyć. Nowo powstała grupa motywuje ich również do jeszcze cięższej pracy.

Chanyeol napisał rap do piosenki „Chill” i wyznał: „Piosenka opowiada o chłopaku, który dostaje dreszczy na widok dziewczyny, którą jest zainteresowany. Wszystkie piosenki na albumie pasują do EXO, jednak ten utwór w szczególności ukazuje kolory zespołu. Mieliśmy wiele wkładu w tę piosenkę, dlatego jest mi ona specjalnie bliska.”

„Jesteśmy idolami z planety EXO, chcemy rozwijać i poszerzać nasze spojrzenie na świat. Jak Lee Soman wyjaśnił, EXO pokaże wam coś nowego, coś co może być stworzone tylko i wyłącznie przez nas.” Chen dodał: „Niesiemy wiadomość wypełnioną nadzieją. Ze względu na wszystkie złe rzeczy występujące na ziemi, chcemy przekazać wam tę nadzieję.”

Cr: mstoo, stardailynews, naver, starseoultv
Tłumaczenie:
EXOGlobal
Tłumaczenie polskie: GameYuu @ EXO Poland

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s